Alsancak Yapı İnşaat Tic. Ltd.Şti. 2011 yılında Trabzon’ da kurulmuştur.

Firmamız faaliyet alanlarını devlet eliyle yapılan ihaleli işlerde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Belediyelerimizin üst yapı, alt yapı, endüstriyel tesisler olarak belirlemiştir.

Özel sektörde ise bölgemizde, ülkemizde ve giderek globalleşen dünyadaki küresel ısınma, içme suyu ihtiyacının artışı ve enerji kaynaklarının azalması gibi canlı hayatının idame ettirilmesinde çok önemli hususlara çözüm maksadıyla paralel olarak geliştirilen içme suyu barajları,göletler,sulama kanalları ve yenilenebilir enerji projelerindeki bilgi, birikim ve deneyimlerimizle iddaalı bir konuma gelebilmek adına yenilikçiliği ve gelenekçiliği birleştirmiş olup gelişmeye ve değişime açık başarıya aç bir ruhla var gücüyle çalışmaktadır.

Yakın geçmişine rağmen; yeni, genç ve dinamik olan Alsancak Yapı kısa zamanda çok işler başarmıştır. Kamu ihalelerinden almış olduğumuz ,yapımı bitmiş ve devam eden işlerimiz ile güzel ülkemizin hizmetindeyiz.

Sonuç olarak firmamız yaşadığımız bu topraklara olan vefa borcunu ödeyebilmek adına çevresindeki hiçbir gelişime ve değişime kayıtsız kalmayarak vatanına hizmet etmeyi kendisine şiar edinmiş genç,dinamik, cesur ve güçlü kadrosuyla bu sektörde var olmaya ve çalışmaya devam etmektedir.